Fatih Tezcan yazıları


Fatih Tezacnın kim olduğu önemli değildir, önemli olan savunduğu haklı davasıdır. Davasından asla taviz vermeden ortama göre değil Hak bildiği şeyleri eğip bükmeden mertçe söyleyen nadir bir İnkilapcı.

 • Fethullah Gülen "Tek ceketim var" dedi. Ancak o ceket tüm akrabalarını sevindirdi

  Fethullah Gülen "Tek ceketim var" dedi. Ancak o ceket tüm akrabalarını sevindirdi! Yeğeni Mebruke ile eşi Cevdet Türkyolu, ABD'de villaları, arsaları sıraya dizdi. Oğulları Esat, Ferrari'yi kapıya çekti! Ailenin tapuları, saymakla bitmedi....

  ABD'den paralel yapıyı yöneten Fethullah Gülen, dünya nimetlerine kilitlendi! "Tek ceketim var" diyen Gülen, tüm akrabalarını ihya etti. Kendisini maddi dünyaya kapattığını belirten Gülen'in ABD'de yaşayan akrabaları da bundan istifade etti. Buna göre Gülen'in yeğeni Mebruke ile evli olan Cevdet Türkyolu, malikane üzerine malikane yaptırdı.Türkyolu'nun Florida'da 3 malikane, çeşitli eyaletlerde tespit edilen en az 20 gayrimenkul olduğu belirlendi.Tapuların bir kısmı Cevdet Türkyolu'nun üzerine bir kısmı da eşi Mebruke Türkyolu'nun üzerine kaydedildi. 

  AYAKLARINI YERDEN KESEN ORTAK! 
  Bununla da kalmayan Türkyolu, Pensilvanya'da hocanın kaldığı malikanenin yanında 55 dönümlük çiftlik aldı. Üzerine montanj üssü kurdu. Cevdet Türkyolu'nun oğlu Esat Türkyolu da lükste sınır tanımadı. Fotoğraf ve montaj konusunda usta olan Esat Türkyolu, altına Ferrari çekti.Esat'ın arabaları Ferrari ile sınırlı değildi. Türkyolu'nun ortağı olan Sait Önal da köşeyi döndü. ABD'deki siyasiler üzerinde kampanya yapan Önal, altına özel uçak bile çekti. 

  ANGUS LOBİSİ
  Cevdet Türkyolu'nun ABD'deki ortaklarından biri de Sait Önal... Önal, cemaatin charter (sözleşmeli özel okul) okullarının sahibi görünüyor. Birçok politikacıya yaptığı yüksek miktardaki bağışlarla tanınıyor. Bu arada Türkoylu ile Önal'ın bir diğer ortak noktası da angus ticareti. Türkyolu'na ait olan Mudi Farm INC. ile Sait Önal ve Murat Hokka'nın sahibi olduğu Mudi Farm Export, Türkiye'ye angus gönderiyordu. Ancak firmanın Türkiye'deki temsilciliğinde tespit edilen yolsuzluk, tutuklamalarla sona erdi. 

  HIZLI KURGUCU
  Esat Türkyolu, Gülen'in montaj fabrikası gibi çalışıyor. Hazırladığı kasetleri, doğrudan hocaya teslim ediyor. Tabii ki bu çalışmalar "yol" olarak geri dönüyor. ABD'de son model bir Ferrari'ye binen Esat Türkyolu, asfaltı ağlatıyor. Türkyolu, Ferrari'si ile çektiği resimleri sosyal paylaşım sitelerine de yüklüyor.  Herkes sustu, o dinledi. Dinlerken kendi yeğenlerini de yanına aldı. Onlardan biri ise Gülen'in yeğeni Mebruke ile eşi Cevdet Türkyolu'nun oğlu Esat Türkyolu'ydu. Gülen'in Pensilvanya'daki montaj fabrikasında çalışan Esat, fotoğrafvideo çekimi ile montajlama konusundaki ustalığını yollarda da gösterdi. Hocanın milyarlarca dolarlık servet ağı, Esat'ın ayağına serildi. Esat, altına Ferrari çekip ABD yollarında turlamaya başladı. Montaj ekibinin başında olan Esat'ın araba koleksiyonu olduğu belirtiliyor. 

  YEĞEN DEĞİL YİYEN
  Adı Muaz Bin Cebel Gülen... Fethullah Gülen'in kardeşi Mesih Gülen'in oğlu. O da tıpkı Esat gibi Fethullah Gülen'in montaj fabrikasında görev yapıyor. Ses kayıt ve montaj programlarında üstün bir yeteneğe sahip olan Muaz, yatırım konusunda da oldukça başarılı! Zira yeğen Muaz'ın ABD'de farklı adlarda gayrimenkulleri ve şirketi bulunuyor. Muaz Bin Cebel, montaj ve ses kayıt çalışmasından arta kalan zamanda, Gülen ailesinin milyarlarca dolarlık servetinden nemalanıyor. 

   

  (takvim)

   

  Devamı.. »
 • Fatih Tezcan: Fethullah Gülen ve Örgütü Yargılanmalıdır!

  Can Okanar'ın konuğu olarak Emekli Başsavcı Reşat Petek, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref oğuz ve Yazar Melih Altınok'un da katıldığı ve A Haber'de yayınlanan 'Konuşulmayanlar' programına katılan Fatih Tezcan, 17 Aralık Operasyonu'nu ve Fethullah Gülen etrafında temerküz eden yapılanmayı değerlendirdi.

  Cemaatin temiz insanlarını, haberleri olmayan bir işbirlikçi tepe kadrodan tenzih etmek ve bunlara örgüt dememek gerektiğini söyleyen Tezcan, yanısıra çok ciddi bir örgüt yapılanmasının örneklerini verdi.

  "Fethullah Gülen Örgütü ABD'nin Tüürkiye'deki 5.kol faaliyetidir ve Onursal 1 Numarası Fethullah Gülen yargılanmalıdır." diyen Gazeteci-Yazar ve AnalizMerkezi.com Yayın Yönetmeni Fatih Tezcan, Fethullah Gülen'in başta CIA'in yan kuruluşu olarak bilinen RAND Corporation olmak üzere ABD, CIA, İsrail, MOSSAD, MI5 ve diğer referanslarını, taşeronluklarını ve işbirliklerini isim isim deşifre etti.

  Mavi Marmara'nın Gazze'ye alternatif Mısır planının gemi çıkmadan önce Gülen Hareketi'nden Hüseyin Gülerce ve Mehmet Kamış'a anlatıldığını ve buna rağmen Fethullah Gülen'in İsrail yanlısı açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Fatih Tezcan "Ya Hüseyin Gülerce ve Mehmet Kamış MOSSAD Ajanlarıdır ya da Fethullah Gülen otoriteye sorulmasına gerek olmayan 5'li planı bildiği halde İsrail'e karşı birleşen Türkiye kamuyounun toplumsal mutabakatını bozmak için İsrail'in avukatlığını yapmıştır" iddiasını öne sürdü.


  Başbakan Erdoğan'ın Karadeniz Programı esnasında söylediği 'Dine zarar veremeyeceksin' sözüne katıldığını belirten Fatih Tezcan, Fethullah Gülen'in İslam dışı çok sayıda hezeyanını kaynaklarıyla aktararak, bunların hangi Kur'an ayetlerine ters düştüğünü de sure ve ayet numaralarıyla birlikte tespit etti.

  Fatih Tezcan daha önceki 25 Kasım 2013 tarihli A Haber canlı yayınında, Türkiye Müslümanları'nın Fethullah Gülen'i sevmemesinin nedenlerini sıralamış, Gülen'in 34 senedir sergilediği Müslümanlar'a karşı menfi ve fakat Emperyalizm lehine müspet tutumları hatırlatarak açıklamıştı:

   

  Ilgili Videolar:

  1. Fatih Tezcan Gülen Hareketi-Emperyalizm İşbirliği'ni Deşifre Etti!

  2. Fatih Tezcan: Fethullah Gülen ve Örgütü Yargılanmalıdır!

   

  AnalizMerkezi.com

   

  Devamı.. »
 • Fethullah Gülen Bedduaları

  Bu haber, Fethullah Gülen'i tamamen deşifre eden ve bitiren tezattır!
  Türkiye bu çapta bir tezatı görmedi ve göremez!

  17 Aralık 2013'te başlayan ve 1 Belediye Başkanıyla 3 Bakan oğlunun da alınmasıyla perdelenen 'Halkbank'a Saldırı Operasyonu' için, mevzu henüz mahkemeye bile taşınmadan Pensilvanya'daki çiftliğinde beddua seanslarına giren Fethullah Gülen mi;

  Yoksa 3 Kasım 1996'daki Susurluk Kazası sonrasında, yani tam da 28 Şubat Süreci'nde,
  29 Mart 1997'de Samanyolu Tv'de Osman Özsoy ve Mim Kemal Öke'nin sorularına cevap verirken "Susurluk'la bir cinayet işlenmiş, bir toplum suçu işlenmişse şayet, bunun örtbas edilmesini ben de istemem. Fakat üslubu her zaman, her yerde, her platformda münakaşa edebilirim. Bunun temelinde bizim milli birliğimize, milli bütünlüğümüze devlet telakkimize eğer dokunacak bazı şeyler varsa, bu kapı aralanmamalıydı. O kapıdan girilince şayet askere olan güvenimiz sarsılacaksa, güvenlik kuvvetlerine olan güven sarsılacaksa, meclise olan güven sarsılacaksa, insanlara olan güven sarsılacaksa bunun üzerine biraz daha farklı bir yöntemle gidilmeli ve mesele çözülmeliydi. Suçlular ortaya çıkarılmalı ve ceza verilmeliydi.Medya savcı olmamalıydı, hakim olmamalıydı.Bu açıktan açığa medya yanlış yaptı manasına çekilmemeli. Fakat bir üslup hatası yapıldı." diyen Fethullah Gülen mi?

  Hangi Fethullah Gülen?

  Gülen'in çok konuşulan bedduasının ön şartını hatırlamalıyız.
  Ne diyordu Gülen?

  "...hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar..." diyor ve sonrasında Türkçe ve Arapça beddualar ediyor, gündemi bu atağıyla belirliyordu.

  Oysa Başbakan konuyda dair her ağzını açtığında geçmişte ortaya çıkarılan yolsuzlukları hatırlatıyor, yapılan yolsuzluk operasyonlarına Gülen Cemaati'ne bağlı başta Zaman olmak üzere tüm gazetelerin kenar süsü gibi haber yaptığını ima ediyor ve bundan sonrasında da babasının oğlu bile olsa yolsuzluk yapan kim varsa üstüne gidileceğini, AK Parti'nin 3 Y yani Yasaklarla, Yolsuzluklarla ve Yoksullukla olan mücadelesini anlatıyor ama 17 ARALIK OPERASYONU'nun ULUSLARARASI BİR TAARRUZ olduğunu söylemekten de geri kalmıyordu.

  Oysa AnalizMerkezi.com olarak biz, Fethullah Gülen'in Onursal Başkanı ve kurucusu olduğunu itiraf ettiği ABD'deki Niagara Vakfı'nın Başkanı'nın itirafını Türk Medyası'nda ilk kez afişe etmiştik. Fethullah Gülen'e bağlı kişi ve organizasyonların sadece FBI ile değil CIA, İsrail, İngiltere, Rusya ve Çin İstihbarat Servisleriyle de görüşmeler içinde olduğunu ve bu görüşmelerin artarak devam edeceğini ifşa ederek "Anlayana davul zurna az anlamayana sivrisinek az" deme gafletinde bulunan Bülent Şengün, Gülen'in ABD'deki en sadık ve çalışkan başkanlarından birisiydi ama gel gör ki, Fethullah gülen bu uluslararası skandala cevap verememişti.

  Oysa biz, CIA yan kuruluşu RAND Corporation ile Fethullah Gülen'in ve Örgütü'nün bağlantılarını yine isim isim söylemiştik.

  Cevap verememişti.

  Oysa biz, Türk Medyası'nda ilk kez Mavi Marmara öncesi aldığı sırları bilmezden gelerek israil Avukatlığı ve Sözcülüğü yaptığını da açığa çıkarmıştık.

  Cevap veremedi.

  Dolayısıyla 17 Aralık Operasyonu'nun üzerindeki 'ABD ve İngiltere Taşeronluğu' meselesini Gülen ve örgütü asla izah edememişti.


  Dahası var!

  21 Nisan 2013 günü ABD Parlamentosu'nda ABD'li senatörler ve AIPAC yani İsrail lobisi, Yeni Türkiye'nin gurur kaynağı olan Halkbank'a Yaptırım istemişler, kendilerine akması gereken milyar dolarların Türkiye'de kalmasının engellenmesini istemişlerdi.

  Bu küstah ve ahlaksız talep T.C Hükümeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiğinde herhalde Türkiye Devrimi'nin verdiği cevabı herkes tahmin ediyordur.

  Bu yaptırım talebinden 40 gün sonra Gezi Olayları başlatıldı.
  Bu yaptırım talebinden 8 ay sonra ise, Halkbank'a Operasyon yapıldı.

  Bu operasyonun sonrasında ne oldu?

  Fethullah gülen'in 1997'de Susuruluk Kazası'nın ardından ne gibi endişeleri baş gösterdi ise, harfi harfine bunlar oldu.

  Yani?

  Bizim milli birliğimize, milli bütünlüğümüze devlet telakkimize dokunacak bazı şeylere kapılar aralandı.

  Cumhurbaşkanı susmamalı, susarsa suça ortuk olur” diyerek Abdullah Gül’ü üstü örtülü tehdit eden Gülenci yazarları tüm Türkiye gördü.

  Askere olan güvenimiz sarsılmaya kalkıldı. Sosyal Medya Timleri tarafından başlatılan ve ev sohbetlerinde sürdürülen propagandalarla halk arasında “Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’den başkası olsaydı, operasyon hakkında açıklama yapardı, üstüne giderdi” algısı oluşturulmaya çalışıldı.

  Güvenlik kuvvetlerine olan güven sarsılmaya çalışıldı. Emniyet Teşkilatı tepeden tırnağa sorgulanır hale geldi. Devlet, emirleri amirlerinden değil de ağabeylerinden alan emniyet mensuplarına karşı önlem almak zorunda kaldı.

  Meclise olan güven sarsılmaya çalışıldı. CHP’li Milletvekilleri ellerinde ayakkabı kutularıyla Meclis’in kürsüsüne çıktılar. Sadece bakanların değil Başbakan’ın dahi istifasını isteyecek kadar ileri gidenler çıktı.

  İnsanlara olan güven sarsıldı. Halk Cemaatçiler ve Hükümetçiler şeklinde ayrıştırılmaya çalışıldı.

  Ama 1997’de STV’deki konuşmasında olduğu gibi “Bunun üzerine biraz daha farklı bir yöntemle gidilmeli ve mesele çözülmeliydi.” diyen bir Fethullah Gülen hiç ortaya çıkmadığı gibi, tam tersine, hala kendisine bağlı olan Samanyolu TV’deki operasyonun hem hakimi hem yargıcı kesilmiş skandal yayınlara ses çıkarmayan bir Fethullah Gülen vardı.

  1997’deki o konuşmasında Susurluk Kazası sonrasındaki medya atmosferine dair “Medya savcı olmamalıydı, hakim olmamalıydı. Bu açıktan açığa medya yanlış yaptı manasına çekilmemeli. Fakat bir üslup hatası yapıldı." diyen Fethullah Gülen, 2013’teki üslubuyla herkesi şaşırttı ve maalesef “Artık o bir ABD İşbirlikçisi’ iddialarını doğrular noktaya geldi.

  “40 yıldır aynıyım” iddiasında bulunan ve fakat ABD’deki ikametini sağlayan CIA Ajanları’nın kimliklerini isim isim yayınladığımız Fethullah Gülen, Halkbank’a Operasyon isteyen ABD’nin, İsrail Lobisi’nin ve İngiltere’nin güdümünde olmadığını bu tezatından sonra bir daha iddia edebilecek mi?

  Adeta 1997’deki Fethullah Gülen’in 2013’teki Fethullah Gülen’e seslendiği ve ‘Üslup hatası yapıyorsun! Sana bağlı Gülen Medyası hem hakim hem yargıç oldu! Bu iş başka şekilde halledilmeliydi. Türkiye’nin birliğini bozdun. Devleti, emniyeti ve meclisi tartışılır hale sokmaya çalışıyorsun. Dış dünyanın ekonomik yatırım noktasında Türkiye’ye güvenini sarsmaya çalışıyorsun!” dediği noktada, Fethullah Gülen’in artık söyleyebileceği bir söz kalmış mıdır?

  Dinlerarası Diyalog Süreci’nde Batıya olan bakışının değiştiğini, ABD’nin düşmanlık beslenecek bir ülke olmadığını Nevval Sevindi’ye 1999’da itiraf eden, “Vatikan’da ölmek istiyorum” sözüyle meşhur olan Fethullah Gülen’in bugün Türkiye tekrar Tarih Sahnesi’ne çıkarken, bölgesinde ve dünyada oyun kurucu ve gündem belirleyen aktör pozisyonuna geçerken, Başbakan isim vererek BM ve ABD’nin zulüm ve sömürülerine karşı çıkarken, İsrail tarihinde ilk defa bir devletten özür dilerken, rahatsızlığı nedir?

  Nedir 1997’de Susurluk’u 2013’teki Halkbank’tan önemli yapan faktörler?
  Yada diğer bir deyimle,
  Nedir 2013’te Halkbank’a Saldırıyı, devletin ve milletin birliğini bozmak pahasına, halkı birbirine düşürmek pahasına, İsrail’e, Esad’a veya Sisi’ye edilmeyen bedduaları etmek pahasına savunduran güç veya güçler?

  Medya’nın Mahkeme Olmaması gereken Susurluk bir yanda,
  bizzat STV’nin soruşturmanın gizliliğini paramparça ederek tüm mahrem görüntüleri yayınladığı Halkbank bir yandayken, Fethullah Gülen’in söylediği veya söyleyeceği sözlerin, artık bir anlamı kalmış mıdır?


  Biz olan bitenlere ABD-İsrail-İngiltere Destekli GÜLEN DARBESİ diyoruz.

  Artık bu kadar net ve izah edilemez tezatlardan sonra, hiçbir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı’nın bizim ULUSLARARASI İSTİHBARATA GÜÇLERİ’NİN DESTEĞİNDEKİ GÜLEN DARBESİ dediğimiz şu ihaneti inkâr edebilecek bir nefer var mıdır?

  AnalizMerkezi.com olarak biz, 3 Kasım 1996'daki Susurluk Kazası sonrasında,
  29 Mart 1997'de Samanyolu Tv'de Osman Özsoy ve Mim Kemal Öke'nin sorularını yanıtlayan Fethullah Gülen’in o ibretlik sözlerini, şahsi kişisel sitesinden aldığımız ekran görüntüleriyle yayınlıyor ve kararı siz okurlarımıza bırakıyoruz.

  Fatih Tezcan - AnalizMerkezi.com /ÖZEL

  Gülen'in Sitesindeki Link: http://tr.fgulen.com/content/view/1465/154/

  Ekran Alıntıları:  Fatih Tezcan

   

  Devamı.. »